Her Mevsimde Kullanabileceğiniz Hazır Evler

Eğer arsanın veya arazinin varsa çok kısa bir sürede dubleks bir eve sahip olabilirsiniz. 
 
 
 
 
 mevsim kullanabileceğiniz Hazır evler
  Şehirde yaşamaktan sıkıldınız mı? En azından hafta sonlarını doğayla kucaklaşarak, üst kat alt kat komşu stresinden uzak mı geçirmek istiyorsunuz? İşte sizi hayallerinize kavuşturacak, bütçenizi sarsmayacak hazır konutlar...

 SOKAK arasında 4-5 katlı ya da site içinde 10-15 katlı betonarme binalarda yaşamaktan sıkıldınız mı? Size şöyle başınızı dinleyeceğiniz ya da çok yakın birkaç arkadaşınızla bir arada olabileceğiniz alternatif bir yaşam tarzı sunulsa ne derdiniz? Eğer kendinize ait bir arazi, arsanız varsa, hem bahçeli hem verandalı, isterseniz tek katlı, isterseniz dubleks bir eve çok daha kısa sürede ve ucuza sahip olabilirsiniz. Deprem korkusu yaşamadan, ister şehrin göbeğinde isterseniz şehirden uzak ama imara açık bir köy arazisinde bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik dört mevsim yaşayabileceğiniz konutlarda...

Evet, bu hafta size hazır yapılardan; özelliklerinden, nasıl yaptırabileceğinizden, fiyatlarından ve eğer bu işten nasıl para kazanabileceğinizi düşünüyorsanız bayilik şartlarından bahsetmek istiyoruz.

FİYATLARA HER ŞEY DAHİL
 Hazır evinizi ister çelik isterseniz ahşap olarak inşa edebilirsiniz. Her ikisi de en büyük doğal afet olan depreme karşı oldukça dayanıklı.

Uzmanlar, endüstriyel bir ürün olan çelik evlerin, betonarme binalardan yaklaşık yüzde 90 daha hafif olduğu için yanal deprem yüklerine karşı oldukça dayanıklı olduğunu vurguluyor.

 Yüksek ısı ve ses yalıtımı sağlayan çelik evler, su ve korozyona karşı dayanıklı olduğu gibi yangına karşı da üstün bir güvenlik sunuyor. Rutubet ve nem olmayan çelik yapılarda, böcek ve haşere de barınmıyor. İster çelik ister ahşap olsun, sipariş ettiğiniz hazır evin iç ve dış kapıları, iç ve dış cephe boyaması, PVC pencere ve camları, bina içi elektrik kabloları, priz ve düğmeleri, lavabo, tuvalet, duş teknesi gibi sıhhi tesisatları, temiz ve atık su boruları, telefon hattı, hatta zili bile fiyatlara dahil...

BİR HAFTADA EVİNİZ HAZIR!
Ana taşıyıcı sistemi galvanize sacdan ya da çelikten imal edilen hazır yapılar, özel kaynaksız vidalı sistem kullanıldığı için kolayca monte edilebiliyor. Endüstriyel bir ürün olduğu için 20-25 cm yüksekliğindeki beton zemin hazırlandıktan sonra, 5 kişilik bir ekiple günde 20-25 metrekare kurulum sağlanabiliyor. Başka bir deyişle seçilen tek katlı veya dubleks modellerin kurulumu 7 ile 20 gün arasında yapılabiliyor. Hafriyat aşamasından itibaren 60 gün içinde kurulabilen çelik evlere, statik hesaplamalar yapıldıktan sonra yatay ya da düşey ekler yapılması, yeni kat çıkılması da mümkün olabiliyor.

SİZİN YAPACAKLARINIZ
 Çelik ya da ahşap hazır ev yaptıracakt sanız nakliye ve nakliye sigortası, zemin betonu, hafriyat ve çevre düzenlemesi, fayans ve halı gibi zemin ve duvar kaplamaları, binayla zemin betonu arasındaki yalıtım işleri, kalorifer ya da klima gibi ısıtma soğutma tesisatlarının masrafları size ait. Ayrıca kurulum için gerekli plan-proje prosedürlerini yerine getirip yasal izinleri de almanız gerekiyor.

MALİYETLERİ DÜŞÜREBİLİRSİNİZ
Bireysel olarak alacağınız bir arsa veya araziye tek katlı ve ya dubleks bir prefabrike ev yaptırabilirsiniz. Ancak birkaç arkadaş bir araya gelerek aynı arazi içinde yaptıracağınız hazır evlerin genel giderlerini düşürmeniz de mümkün. “Genel giderler ne kadar tutar ki” deyip geçmeyin. Bir araya gelirseniz temiz ve atık su sistemi için döşenecek boru veya açılacak kanalizasyon, evinize çekeceğiniz elektrik kabloları, arazinin etrafını çevireceğiniz çitlerin masraflarını ortak paylaşabilirsiniz.


HEMEN YERLEŞEBİLİRSİNİZ
Hazır evler, kat durumuna göre 8-10 cm kalınlığında karkaslı sistemlerden oluşuyor. Karkasların yalıtımında, iklim özelliklerine göre EPS, taş yünü veya cam yünü kullanılıyor. İç ve dış panellerde ise A1 sınıfı yanmayan, ısı ve ses yalıtımı sağlayan malzeme kullanılıyor. Hazır yapılarda, fibercement malzemesi kullanıldığından dekoratif olarak ahşap, tuğla ve taş desenleri uygulanabiliyor. Su bazlı boyayla boyanabilmesi, elektrik ve sıhhi tesisatlarının hazır olması sayesinde hemen yerleşmek mümkün.

BAYİ OLUP PARA KAZANIN
Son yıllarda hazır konutlara talep giderek artıyor. Konforu, depreme dayanıklılığı, düşük maliyeti ve kısa sürede kurulabilmesi gibi avantajlara sahip olan hazır konutların pazar hacmi 500 milyon dolara, bu alanda faaliyet gösteren şirket sayısı ise 50’ye ulaştı. Hazır yapı sektöründe faaliyet gösteren firmalar, Türkiye’nin her yerinde pazarlama atağına kalkmış durumda. Hemen her bölgede ofis açan firmaların çoğu ilk kez bayilik vermeye de başladı. Siz de hazır konut üreticilerinin bayisi olup bu işten para kazanabilirsiniz...

İka Yapı’nın ikinci markası Prefabrik Plus’ta ise büyüklükleri 45 ile 150 metrekare arasında değişen tek katlı Sofa, Lala, İncili, Yalı, Haseki, Florya, Gülhane, Malta, Yalova, Bağdat ve Revan modelleri bulunuyor. Bu evlerin fiyatı da 19 bin 900 ile 54 bin 750 lira arasında değişiyor. Büyüklüğü 110 ile 150 metrekare arasında değişen çok katlı Ihlamur, Çırağan, Yıldız Şale ve Beylerbeyi modellerinin fiyatı ise 49 bin 900 liradan başlayıp 64 bin 250 liraya kadar çıkıyor.

Villa Yapı, ürettiği prefabrike yapıları galvaniz malzemelerden imal edilen taşıyıcı çelik sistem ve vidalı birleşim yöntemiyle kaynak kullanmadan monte ediyor. Prefabrike yapıların montajı yapılırken statik hesaplamaları tüm doğa koşulları göz önüne alınarak yapılıyor


DİMEX AHŞAP VE ÇELİK
1998 yılında Amerika’nın New York eyaletinde kurulan Dimex, 2002’de İstanbul Tuzla’da, 2006’da da Adana’da ikinci fabrikasını açtı. Şirketin ahşap villaları, yazlık evleri, yayla evleri ve çiftlik evleri, betonarme su basmanın üzerine istediğiniz tipte monte edilebiliyor. Fabrikada üretildiği için prefabrik olarak nitelendirilmesine rağmen, bu konutların diğer hazır evlerden farkı tamamen ahşap olması. 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !